07.07.2022

Συμμετοχή του Εργαστηρίου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης στο Διεθνές Συνέδριο EDULEARN (4-6/7/2022)

To Εργαστήριο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης συμμετείχε στο διεθνές συνέδριο EDULEARN (International Conference on Education and New Learning Technologies) που πραγματοποιήθηκε στην Πάλμα της Ισπανίας 4-6 Ιουλίου 2022.

Το ΕργΠΕ-ΕΚΠΑ εκπροσώπησε η κ. Μαρία Δασκολιά (Aναπληρώτρια καθηγήτρια ΕΚΠΑ, Διευθύντρια του ΕργΠΕ-ΕΚΠΑ και επικεφαλής της ομάδας έργου του ΕργΠΕ-ΕΚΠΑ στο έργο Cos4Cloud), η οποία παρουσίασε την εργασία “Engaging teachers in the co-design of educational scenarios aiming to integrate citizen observatories technologies into school-based environmental education”, που υπογράφεται από τους M. Daskolia (NKUA), J. Piera & K. Soacha (ICM-SCIC) και η οποία δημοσιεύτηκε στα Conference Proceedings.